Facebook
Powered by Magento extensions

Manuel de la Osa

Szybki podgląd

Czerwone, wytrawne. Kupaż pięciu szczepów: Tempranillo / Syrah / Cabernet Franc / Graciano / Merlot. Crianza.

Manuel de la Osa

Kliknij dwukrotnie na powyższy obrazek, aby obejrzeć go w całości

Zmniejsz
Powiększ

Więcej widoków

Szczegóły

Winnica: Bodegas Manuel de la Osa
Region:
D.O. La Mancha
Rodzaj: czerwone, wytrawne, organiczne
Szczepy:
Tempranillo, Syrah, Merlot, Cabernet Franc, Graciano
Leżakowanie:
12 miesięcy w beczce z debu francuskiego

Kolor: intensywnie czerwony, głęboki
Nos: świeży i delikatny, o wyczuwalnych nutach pochodzących z okresu leżakowania, głównie wanilii, długo się utrzymujący
Usta: aromaty dojrzałych czerwonych i czarnych owoców, uzupełnione nutami przypraw, ziół, balsamicznymi (eukaliptus) i pochodzącymi z dębiny (kawa, czekolada, wanilia)

Wino to produkowane jest w winnicy Finca Entresendas położonej nieopodal miasta Cuenca, ponad 900 metrów nad poziomem morza. Jest ciekawym kupażem pięciu szczepów. Łączy w sobie elegancję Tempranillo, intensywność owocowego Syrah, delikatne słodkie taniny Merlot, nuty ziół z Cabernet Franc i delikatnie owocowe aromaty szczepu Graciano. Winogrona wszystkich odmian wstępną obróbkę przechodzą oddzielnie, w miejscu dojrzewania, a całość łączona jest dopiero podczas leżakowania w beczkach z francuskiego dębu. 

Manuel de la Osa to jeden z najlepszych hiszpańskich szefow kuchni. Prowadzi własną restaurację Las Rejas, której status podkreśla gwiazdka Michelina. Jest też właścicielem małej winnicy. Gdzie, opierajac się o swoją wiedzę i kunszt umiejetnego łączenia smaków, produkuje doskonałe wina.

Dodatkowa informacja

Typ Wytrawne

Tagi produktów

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.

Powered by Magento extensions