Facebook
Powered by Magento extensions

Miguel Merino Vitola Reserva 2004 Tinto

116,00 zł
LUB

Szybki podgląd

Wytrawna, wyrazista reserva o złożonym smaku. Wyjątkowa równowaga pomiędzy aromatami dojrzałych owoców i dębu wzbogaconymi delikatnymi nutami pochodzącymi z podłoża. Doskonały, jeden z najlepszych w ostatnich dekadach rocznik w tej części regionu Rioja!

Miguel Merino Vitola Reserva 2004  Tinto

Kliknij dwukrotnie na powyższy obrazek, aby obejrzeć go w całości

Zmniejsz
Powiększ

Więcej widoków

Szczegóły

Winnica: Bodegas Miguel Merino, Briones, Rioja Alta
Apelacja: D.O.C. Rioja
Rodzaj: czerwone, wytrawne
Szczepy: 96% Tempranillo, 4% Graciano
Leżakowane: 2 lata w beczkach, butelkowane w 2007 r.
Pojemność: 0,75l
Niewielka produkcja - 19.404 butelek.

Wyjątkowe wino z wysoko cenionej winnicy i doskonałego roku. Wiśniowego, żywego koloru z jasnymi refleksami. Ciekawy kupaż zawierający domieszkę mało popularnego szczepu graciano, odpowiadającego za aromat dojrzałych owoców, jeżyn i cierpkich brzoskwiń. Towarzyszą mu pochodzące z dębiny nuty goździków, czarnego pieprzu i wanilii, a także aromaty eukaliptusa, balsmiczny i lukrecji, za które odpowiada gleba.

Wino to wyprodukowane zostało z gron pochodzących ze starych winorośli zasadzonych w latach 1952-1973.

Rok 2004 był jednym z najlepszych roczników w regionie Rioja Alta na przestrzeni ostatnich kilku dekad. Winobranie odbyło się w wyjątkowo ciepłym i suchym październiku, co pozwoliło uzyskać intensywne i eleganckie reservy nadające się do długiego okresu leżakowania i zyskujące z wiekiem.

Leżakowanie odbyło się w beczkach o konstrukcji mieszanej, klepki wykonane były z dębu amerykańskiego, dno natomiast z drewna francuskiego, co pozwoliło połączyć intensywność oddziaływania jednego, z delikatnymi nutami drugiego rodzaju dębiny.

Polecamy!

Dodatkowa informacja

Typ Wytrawne

Tagi produktów

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.

Powered by Magento extensions