Facebook
Powered by Magento extensions

Lanzarote, będąca jedną z wysp archipelagu Wysp Kanaryjskich, szczyci się jednym z najbardziej oryginalnych i spektakularnych krajobrazów na świecie, którego konsekwencją jest także wyjątkowy charakter produkowanych tu win. Środkową część wyspy zajmuje ogromny obszar zalany czarną lawą, gdzie niemożliwe jest uprawianie jakiejkolwiek roślinności. Jednakże jego obrzeża stanowią doskonałą podstawę do zakładania winnic, zapewniając wyjątkowe warunki glebowe przekładające się na jakość i cechy winorośli.

Na wyspie występuje siedem certyfikowanych i dozwolonych odmian winogron białych, pośród których dominuje niezwykle charakterystyczny szczep Malvasia. Wykorzystywany jest on tak do produkcji win wytrawnych, jak i słodkich i pół-słodkich.

Drugim charakterystycznym szczepem jest Muscat(Moscatel), stosowany przede wszystkim do produkcji win słodkich, jakkolwiek powstają tu także bardzo interesujące wina wytrawne posiadające jego domieszkę. Pozostałymi odmianami są: Breval, Pedro Ximenez, Burrablanca, Diego, Breval i Listan Blanco. Z nich wszystkich produkuje się wina białe.