Facebook
Powered by Magento extensions


Kastylia prócz 10 apelacji winiarskich, jakie obejmuje ten region, przede wszystkim dzieli się na cztery obszary winiarsko między sobą w znacznym stopniu się różniące.

Znajduje się tu ponad 100 winnic, tak dużych, jak i mniejszych, o typowo rodzinnym charakterze, co gwarantuje różnorodność produkowanych win, których jakość jest jednocześnie ściśle kontrolowana i gwarantowana. U jej podłoża, prócz świetnych tradycji winiarskich łączonych z nowoczesnymi metodami produkcji, leżą także specyficzna gleba i warunki klimatyczne.

Choć niektóre z regionów, produkujące wina regionalne, wciąż oczekują na oficjalne ich zatwierdzenie jako certyfikowane apelacje, istnieją tu organy nadzorcze, dbające o jakość win produkowanych tak na rynki hiszpańskie, jak i wysyłanych do innych krajów świata. Wiele pochodzących stąd win zdobywa coraz większe uznanie na światowych wystawach i winnice stają się coraz bardziej rozpoznawalnymi, stąd powstanie kolejnych zatwierdzonych przez urzędy państwowe apelacji wydaje się być kwestią nieodległej przyszłości.