Relacja z degustacji win z Ribera del Duero!

Po raz kolejny mieliśmy okazję zaprezentować Państwu wyśmienite hiszpańskie wina!

Tym razem odwiedziliśmy apelację Ribera del Duero i zapoznaliśmy się z winnicą San Mamés, która pojawiła się niedawno na naszych sklepowych półkach.

Wyczerpująco i ciekawie o winach opowiadał Iker Zubia, przedstawiciel winnicy, który przyleciał specjalnie na nasze zaproszenie :)

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przybyli!

Dokumentację fotograficzną zajął się Julek, znany niektórym z Państwa z Pika Pika. Galeria zdjęć z degustacji.

Polecamy sery Los Cameros!

Sery Los Cameros są większości naszych Klientów dobrze znane :)

Każdy z rodzaju, czy to ser owczy, kozi, czy mieszany z trzech rodzajów mleka, ma swoich zwolenników. Nie sposób się temu dziwić, gdyż są to produkty najwyższej jakości i co najważniejsze – o wspaniałym smaku.

Zachęcamy do uzupełnienia domowych zapasów oraz lekturę ciekawego artykułu o historii firmy i sposobie produkcji tych wyśmienitych serów.

W naszym sklepie sery Los Cameros można nabyć w cenie 60 zł/kg. Sery porcjujemy na Państwa życzenie na mniejsze kawałki (nie mniejsze niż 200g).

 

 

Nowe wina z Nawarry

Zapraszamy do poznania nowych win z winnicy Bodegas Olimpia:

F.Olimpia Primera Generacion – czerwone wytrawne wino, starzone 6 miesięcy w beczkach z amerykańskiego i francuskiego dębu, 100% szczepu Garnacha

F.Olimpia 15 de Abril Rosado – różowe wytrawne wino, 100% szczepu Garnacha

Poza doskonałym smakiem, polecamy Państwa uwadze ciekawą historię stojącą za powstaniem tej winnicy Bodegas Olimpia.

Wina już na Państwa czekają w Sklepie Vinola, ul. Dolna Wilda 87. Zapraszamy!

Złoto dla Vega del Castillo!

Miło nam poinformować, że jedna ze sztandarowych winnic w naszym sklepie, Vega del Castillo została uhonorowana na jednym z największych i najsłynniejszych światowych konkursów win Concours Mondial de Bruxelles.

Wino Vega del Castillo Garnacha 2011 zdobyło Złoty Medal!

Konkurs odbył się po raz pierwszy w roku 1994 w Brugii, kiedy to do konkursu stanęło „tylko“ 861 win. W kolejnych latach konkurs przebiegał w Brukseli i innych miastach belgijskich. Już wtedy Concours Mondial de Bruxelles stał się jednym z najbardziej prestiżowych światowych konkursów win, pomimo to organizatorzy w roku 2006 zdecydowali jego przesunięcie z Belgii do innych ważnych miast europejskich. Tak więc konkurs zawitał m.in. do Lizbony, Maastricht, Bordeaux, Walencji, Palermo. Ostatni odbył się w Guimaraes w Portugalii.

Sklep Vinola poleca całą serię win z winnicy Vega del Castillo!

 

Winnica Enguera

Do naszego asortymentu dołączyły wina z winnicy Enguera w Walecji.

Bodega Enguera Joven – młode, wytrawne czerwone wino. 100% szczepu Tempranillo.

Bodega Enguera Crianza – starzone w beczkach z amerykańskiego dębu. Połączenie szczepów: Monastrell, Tempranillo i Syrah.

Bodega Enguera Reserva -starzone w beczkach z dębu amerykańskiego i francuskiego. Kupaz Monastrell, Tempranillo, Merlot i Syrah.

Polecamy stronę producenta http://www.bodegasenguera.com/